progress_icon

Data założenia postępowania: 2021-12-31

Urząd Gminy Przybiernów

ul. Cisowa 3

72-110 Przybiernów

NIP: 8561002549

Osoba kontaktowa:

Marta Mazurowska

tel:

e-mail: budownictwo@przybiernow.pl

Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej mieszczącego Urząd Gminy, Komisariat Policji, Pogotowie Ratunkowe, Ośrodek Zdrowia

POSTĘPOWANIE NR Z14/56455

Tryb postępowania: Podstawowy bez negocjacji

Znak sprawy: GPB.271.8.2021

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

    1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne pn.:Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej mieszczącego Urząd Gminy, Komisariat Policji, Pogotowie Ratunkowe, Ośrodek Zdrowia”w tym wykonanie wszystkich prac prowadzących do osiągnięcia stanu zgodnego z dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, SWZ oraz projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wspólny Słownik Zamówień (CPV):


45321000-3 Izolacje cieplne ścian

45331220-4 Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45311000-0 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

09331200-0 Słoneczne moduły fotoelektryczne


      1. W stanie istniejącym obiekt budowlany stanowiący przedmiot zamówienia stanowi spójną całość. Na obszarze inwestycji znajduje się budynek mieszczący Urząd Gminy, Komisariat Policji, Pogotowie Ratunkowe, Ośrodek Zdrowia, Urząd Stanu Cywilnego oraz Ośrodek Pomocy Społecznej.

      2. Realizacja przedmiotu zamówienia wymaga od wykonawcy koordynacji poszczególnych powiązanych z sobą branż i zakresów. W szczególności wykonawca musi zadbać nie tylko o docieplenie budynku ale o taki montaż instalacji fotowoltaicznej by nie naruszyć między innymi szczelności dachu. Dotyczy to również instalacji klimatyzacyjnej, która także swym zakresem ingeruje w zakres docieplenia obiektu. Instalacja elektryczna fotowoltaiki i jej przebieg ma uwzględniać montaż i przebieg instalacji elektrycznej dla potrzeb klimatyzacji. Koordynacja wymienionych branż celem uzyskania zakładanego efektu należy do wykonawcy.

  1. Zakres obejmujący termomodernizację:


Przedmiotem zamierzenia jest wykonanie prac termomodernizacyjnych budynku użyteczności publicznej, położonego w Przybiernowie przy ul. Cisowej 3, mieszczącego Urząd Gminy tym Ośrodek Opieki Społecznej, Urząd Stanu Cywilnego, Komisariat Policji, Pogotowie Ratunkowe, Ośrodek Zdrowia. Zakres inwestycji obejmuje kompleksową realizację zamierzenia budowlanego, począwszy od wykonania robót przygotowawczych i demontażowych, poprzez roboty ziemne, prace budowlano- montażowe, izolacyjne, wykończeniowe, aż do zagospodarowania terenu włącznie.

Budynek użyteczności publicznej, będący przedmiotem zamierzenia budowlanego, jest obiektem o jednej kondygnacji podziemnej i dwóch kondygnacjach nadziemnych, wybudowany w technologii tradycyjnej na planie litery C, ze ścianami otynkowanymi i nieocieploną kondygnacją podziemną i ocieploną kondygnacją naziemną oraz dachem płaskim krytym papą.





Zakres robót branży termomodernizacyjnej:


• roboty przygotowawcze
• demontaż elementów zewnętrznych i elewacyjnych
• naprawa tynków zewnętrznych
• termomodernizacja ścian zewnętrznych i cokołu styropianem gr. 16cm
• termomodernizacja ościeży styropianem gr. 2cm
• tynk cienkowarstwowy silikatowy na ścianach i ościeżach
• tynk mozaikowy na cokole
• wymiana stolarki okiennej i drzwiowejUwaga: jedno wejście musi być dostosowane dla osób niepełnosprawnych w szczególności poruszających się na wózkach tzn. szerokość tych drzwi musi mieć min. 90 cm
• roboty ziemne i izolacyjne przeciwwilgociowe ścian podziemnych
• termomodernizacja ścian podziemnych styropianem gr. 16cm
• termomodernizacja stropodachu styropapą gr. 16cm
• pokrycie stropodachu papą termozgrzewalną
• montaż rynien, rur spustowych i obróbek blacharskich
• wymiana opraw oświetleniowych wewnętrznych
• prace modernizacyjne kotłowni: wymiana kotła gazowego, wymiana zasobnika c.w., wykonanie obiegu c.o.


Prace termomodernizacyjne należy wykonać przy użyciu wybranego systemu i ściśle stosować siędo wytycznych Producenta. Termomodernizacja ścian i stropodachu polega na zwiększeniu izolacyjności termicznej przegród zewnętrznych, przez przymocowanie od zewnątrz materiału o odpowiednio niskim współczynniku przewodzenia ciepła. Budynek przeznaczony do realizacji prac termomodernizacyjnych powinien być należycie przygotowany, poprzez demontaż elementów zewnętrznych kolidujących z wykonaniem prac, a także uzupełnieniem ubytków tynków zewnętrznych. Wcelu zapewnienia właściwej przyczepności warstwy ociepleniowej do podłoża, powinno onoznajdować się w stanie powietrzno-suchym, a powierzchnia podłoża powinna być oczyszczona zluźnych cząstek, pyłu i zanieczyszczeń. Wszystkie roboty remontowe, przewidziane do wykonania na elewacjach i mające wpływ na trwałość i estetyczny wygląd ścian zewnętrznych powinny być wykonane przed pracami termomodernizacyjnymi. Roboty związane z montażem instalacjifotowoltaicznej na stropodachu budynku należy wykonać po pracach termomodernizacyjnych, objętych odrębnym opisem oraz uwzględniać wykonywaną instalację klimatyzacyjną.



  1. Zakres klimatyzacji i jej instalacji elektrycznej oraz sanitarnej

Dla potrzeb chłodzenia pomieszczeń biurowych parteru i piętra obiektu będącego przedmiotem zamówienia projektuje się dwa niezależne układy klimatyzacyjne typu VRF o mocy chłodniczej/grzewczej 33,5 kW każdy z jednostkami wewnętrznymi ściennymi o mocy chłodniczej poddanej w dokumentacji budowlanej. Skraplacz układu KL1 zaprojektowano na dziedzińcu budynku, przy ścianie elewacyjnej tylnej ( południowo – zachodniej ). Skraplacz układu zaprojektowano na dachu budynku.


Realizacja tego zakresu musi być ściśle powiązana z pozostałymi branżami w szczególności obejmujące elementy docieplenia dachu jak i innych elementów związanych z branżą termomodernizacyjną. Montaż skraplaczy za pośrednictwem ocynkowanych systemowych konstrukcji wsporczych o wysokości min 400 mm w systemie np. BIS Yeti posadowionych na poziomie terenu/dachu. Po wyborze dostawcy systemu klimatyzacyjnego, należy przeliczyć konstrukcję dla znanych ciężarów i wymiarów jednostek skraplających. Obliczenia i dobór konstrukcji wykonuje jej producent i dostawca. Projektowane jednostki ścienne montować należy do ścian pomieszczeń za pośrednictwem fabrycznych konsol montażowych i kołków rozporowych M8. Sterowanie pracą jednostek ściennych z pilotów przewodowych montowanych przy włącznikach oświetleniowych pomieszczeń lub w miejscach uzgodnionych z użytkownikiem.

Instalacja chłodnicza prowadzona będzie w obrębie pomieszczeń klimatyzowanych w korytach systemowych elektroinstalacyjnych PCV z systemowymi kształtkami oraz w zabudowach. Instalacja chłodnicza prowadzona będzie w obrębie korytarzy w przestrzeni sufitu technicznego na trasach z koryt siatkowych podwieszanych do stropu kondygnacji. Instalacja chłodnicza KL1 prowadzona będzie od skraplacza do budynku na trasie z koryt stalowych osiatkowanych z maskownicami. Koryta układać nad terenem za pośrednictwem systemowych podpór. Wysokość montażu koryt 400 mm powyżej poziomu terenu. Koryta montować do ściany elewacyjnej budynku za pośrednictwem kołków rozporowych M8. Instalacja chłodnicza KL2 prowadzona będzie na dach budynku do skraplacza na trasie z koryt stalowych osiatkowanych z maskownicami. Koryta układać na dachu za pośrednictwem systemowych podpór. Wysokość montażu koryt 400 mm powyżej poziomu dachu. Przejście instalacji przez dach budynku wykonać za pośrednictwem wpustu dachowego do przewodów klimatyzacji. Przejście obrobić należy papą termozgrzewalną w sposób zapewniający szczelność przed opadami atmosferycznymi.

Do jednostek skraplających i wewnętrznych poszczególnych układów klimatyzacyjnych doprowadzić należy przewody zasilające z uwzględnieniem zapotrzebowania urządzeń na energię elektryczną. Okablowanie sterownicze urządzeń wykonać należy zgodnie z DTR producentów. Instalację zasilającą wykonać zgodnie z dokumentacją projektową branży elektrycznej. Urządzenia klimatyzacyjne wyposażone są w sprężarki z przetwornicami częstotliwości, które zapewniają pracę urządzeń ze zmienną wydajnością.


  1. Zakres dotyczący instalacji elektrycznej fotowoltaiki

Przedmiot tej części inwestycji polega na budowie dachowej instalacji fotowoltaicznej wraz z infrastrukturą techniczną umożliwiającą produkcję energii elektrycznej z wykorzystaniem energii słonecznej. Realizacja tego zakresu musi być ściśle powiązana z pozostałymi branżami w szczególności obejmujące elementy docieplenia dachu na którym będzie zainstalowana instalacja fotowoltaiczna i przebiegu sieci elektrycznej w obiekcie realizowanej dla potrzeb branży sanitarnej (klimatyzacja).




Zakres związany z instalacją fotowoltaiczną obejmuje kompleksową realizację zamierzenia budowlanego umożliwiającą uzyskanie odpowiednich zgód na użytkowanie instalacji, począwszy od wykonania robót przygotowawczych, poprzez prace budowlano-montażowe, instalacyjne aż do zagospodarowania terenu włącznie.

Na zakres inwestycji składa się:

montaż konstrukcji wsporczej pod panele fotowoltaiczne,

montaż paneli fotowoltaicznych,

montaż inwertera,

rozdzielnica RAC,

rozdzielnica fotowoltaiczna RDC,

montaż okablowania AC i DC,

instalację połączeń wyrównawczych,

instalacje ochronne przeciwporażeniowe i przeciwprzepięciowe.


Projektowane zamierzenie polega na kompleksowym wykonaniu instalacji fotowoltaicznej wrazz niezbędnymi urządzeniami, okablowaniem i podłączeniem do istniejącej rozdzielnicy głównej obiektu. Panele fotowoltaiczne zaprojektowane zostały na dachu istniejącego obiektu budowlanego.Rzędy paneli zostały pogrupowane w celu uniknięcia efektu zacienienia i optymalnego wykorzystania energii słonecznej.Projekt obejmuje instalację fotowoltaiczną o mocy zainstalowanej 30,6 kWp przyłączonądo sieci elektroenergetycznej. Głównymi elementami są moduły monokrystaliczne o mocy jednostkowej 450 Wp oraz inwerter trójfazowy o mocy jednostkowej 33 kW AC. Instalacja ta będzie wytwarzać energię elektryczną głównie na potrzeby własne. Planuje się przyłączenie nowoprojektowanej instalacji w wewnętrzną sieć elektryczną obiektu do rozdzielni głównej.W związku z projektowanymi urządzeniami nie zachodzi potrzeba zwiększenia mocy przyłączeniowej obiektu.





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz



PLN


Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...